Moda moda damska Moda dla panów

„Tango” z Robertem Kupiszem

„Tango” z Robertem Kupiszem
Informacja prasowa Zduńska Wola, 4 grudnia 2015 Gatta zatańczyła „Tango” z Robertem Kupiszem! W środę, 2 grudnia, w industrialnym wnętrzu warszawskiego Soho Factory obył się

Informacja prasowa
Zduńska Wola, 4 grudnia 2015

Gatta zatańczyła „Tango” z Robertem Kupiszem!

W środę, 2 grudnia, w industrialnym wnętrzu warszawskiego Soho Factory obył się pokaz najnowszej kolekcji Roberta Kupisza – TANGO by QПШ ROBERT KUPISZ, Zima 2016/17. Inspiracją do stworzenia kolekcji była fascynacja projektanta jednym z najbardziej zmysłowych i emocjonalnych tańców. Do swojego „modowego tanga” Kupisz zaprosił markę Gatta, która uzupełniła pokazowe projekty rajstopami i zakolanówkami z charakterystycznym nadrukiem – literą „Q” oraz z kontrastowym lampasem. Modele te wraz z zaprezentowanymi na wybiegu kreacjami, stworzyły oryginalne i zaskakujące zimowe propozycje.

Znany polski projektant od kilku sezonów wierny jest industrialnym wnętrzom – w takim też odbył się pokaz jego najnowszej kolekcji TANGO by QПШ ROBERT KUPISZ. Dlaczego „Tango”? Ponieważ taniec, obok sztuki projektowania, pozostaje największą pasją Roberta Kupisza. Wybór padł na tango, bo ten taniec towarzyszki, wywołuje skrajne namiętności. Towarzyszy mu też emocjonalna muzyka, oddziałowująca na ludzkie zmysły. Tym razem projektant, kojarzony głównie z modą streetwearową, zaskoczył eleganckimi, zmysłowymi projektami. Kobiecość to hasło bliskie również marce Gatta, nic więc dziwnego, że kreacje Roberta Kupisza dopełniły rajstopy i zakolanówki marki, który powstały specjalnie na potrzeby pokazu. Na modelach pojawił się charakterystyczny nadruk – litera „Q” oraz zdobienie w postaci pięknego kontrastowego tylnego lampasa.

„Gatta już od kilku sezonów wspiera polskich, zdolnych projektantów. Jednym z nich jest z pewnością Robert Kupisz. W tej kolekcji, podobnie jak w liniach naszej marki, szczególna uwaga zwrócona jest na kobiecość i zmysłowość. Kreacje projektanta, połączone z naszymi rajstopami i zakolanówkami, stworzyły niezwykłą całość”– komentuje Małgorzata Barton, Brand Manager Gatta.

W kolekcji królowały: bardzo kobieca czerń i bordo, a także granaty, szarości i odcienie błękitów. Na wybiegu pojawiły się modelki z misternie ułożonymi włosami, które prezentowały na sobie m.in. obcisłe sukienki za kolano czy bogato zdobione spódnice na sztywnej halce połączone ze sportowymi bluzami. Ich figury podkreślały też jeansowe i skórzane spodnie zestawione z wieczorowymi, przeźroczystymi lub połyskującymi bluzkami. W kolekcji najdziemy także sportowe kożuchy i kurtki oraz eleganckie wełniane płaszcze.

A to już wiesz?  KRATA, DENIM FOLK I AKCENT MARYNARSKI LAT 60’

Gatta od kilku sezonów współpracuje i wspiera polskich projektantów (m.in. takie marki jak: bizuu, Gosia Baczyńska, Michał Szulc, MMC, Paprocki & Brzozowski). Jest partnerem ich pokazów, ale także wspólnie z nimi tworzy limitowane kolekcje rajstop. Co sezon partneruje także projektantom podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland.

scena z: Jakob Kosel, Katarzyna Sokołowska, Robert Kupisz, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
scena z: Jakob Kosel, Katarzyna Sokołowska, Robert Kupisz, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
scena z: Pokaz Roberta Kupisza, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
scena z: Pokaz Roberta Kupisza, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
scena z: Pokaz Roberta Kupisza, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
scena z: Pokaz Roberta Kupisza, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy