Dom i ogród

Jak zadbać o ogród jesienią ? ogród na balkonie

Jak zadbać o ogród jesienią ? ogród na balkonie
Jak zadbać o ogród jesienią ? ogród na balkonie Kiedy nadchodzi jesień, i mamy jeszcze w ogródku tyczki po fasoli, niewykopane buraczki czy inne warzywa

Jak zadbać o ogród jesienią ? ogród na balkonie

Kiedy nadchodzi jesień, i mamy jeszcze w ogródku tyczki po fasoli, niewykopane buraczki czy inne warzywa ? trzeba zdecydować się na ich wykopanie, zanim jeszcze nadejdą mrozy. Jednak nie tylko o działkę można i należy dobrze zadbać, ale także o ogród. Jest on piękną ozdobą niejednego podwórka, gospodarstwa czy nawet balkonu ? jeśli mieszkamy w bloku. Wtedy ogród możemy urządzić w domowych warunkach w doniczkach lub na balkonie.

Co wchodzi w skład balkonowego ogrodu? Przede wszystkim kwiaty. To one mają najpiękniejsze i najweselsze barwy jesienią. Kwiaty możemy sadzić na działce lub w doniczkach. Jeśli mamy je od lata, czy od wiosny ? teraz nadal mogą radować nasze oczy. Pamiętamy tylko, że jesienią bywa już bardzo zimno, nawet mroźnie, co może zaszkodzić roślinkom. Dlatego, jeśli są to kwiaty w doniczkach, warto je chować na noc do domu, aby nie przemarzły. To samo dotyczy innych roślin, nie kwitnących jesienią. Jednak kwiaty są najbardziej wrażliwe na zmiany temperatury, dlatego o kwitnące roślinki należy szczególnie dbać.
kwiaty w doniczce
kwiaty w doniczce

Jesienią warto ozdabiać kwiatami nasze balkony, parapety oraz schody prowadzące do domu. Rośliny doniczkowe bardzo pięknie prezentują się w takich warunkach i dobrze ozdabiają to co zimne, marmurowe, ale także drewniane czy z innego materiału.

Podaję kilka żywych przykładów w postaci zdjęć, jak można jesienią ozdabiać okolice domu i jak pięknie mogą wyglądać na ogródku kwiaty i iglaki późną jesienią. Warto zadbać o to wcześniej, pamiętając, że iglaki nie stają się wielkimi choinkami z roku na rok, a kwiaty także nie posadzą się same. Aby zaplanować piękny jesienny ogród za rok, pomyśl już o tym na wiosnę.

? ogród ? na ? balkonie ? kwiaty ? jesienne

hastagi na stronie:

#białe kwiaty na balkon #białe drobne kwiatki #białe drobne kwiatki na balkon #drobne białe kwiatki #małe białe kwiatki na balkon #drobne kwiaty do ogrodu #kwiaty balkonowe drobne #drobne kwiatki na balkon #drobne kwiatki doniczkowe #biale kwiaty na balkon

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x