Medycyna Estetyczna

Piękne nogi bez pajączków i żylaków

Piękne nogi bez pajączków i żylaków
Piękne nogi bez pajączków i żylaków Jesienna pora to doskonała okazja, aby poddać się zabiegom usuwającym ,,pajączki?? lub żylaki na nogach. Jakie zabiegi najlepiej wykonać,

Piękne nogi bez pajączków i żylaków

Jesienna pora to doskonała okazja, aby poddać się zabiegom usuwającym ,,pajączki?? lub żylaki na nogach. Jakie zabiegi najlepiej wykonać, by w porę zlikwidować uszkodzone naczynka? Podpowiadamy wraz z Kliniką Medycyna Urody.

Uwaga na żylaki!
Pojawianie się zmian na nogach to nie tylko problem estetyczny, ale lecz również i zdrowotny. Żylaki prowadzą do bardzo groźnych chorób, np. zakrzepicy żył głębokich, które może być niebezpieczne dla życia. Warto zatem w porę zająć się ich usunięciem. ?Bagatelizowanie problemu pojawiających się żylaków to niestety dość powszechne zjawisko. Dlatego powinno się jak najwcześniej poddać leczeniu żylaków i pajączków, gdyż z roku na rok uszkodzone naczynia powodują niewydolność kolejnych, sąsiadujących z nimi żył, co z kolei powoduje, że zakres przeprowadzanego zabiegu musi być rozszerzony. Im wcześniej zdecydujemy się na zabieg, tym szybciej możemy spodziewać się pożądanych efektów? ? mówi dr Krzysztof Piórek chirurg, flebolog z Kliniki Medycyna Urody.

Operacja czy zabieg?
Poważniejsze schorzena żył i tętnic kończyn dolnych można usunąć w zależności od charakteru problemu. ?W przypadku żylaków kończyn dolnych wykonujemy kilka zabiegów, które spowodują ich zamknięcie bądź usunięcie, np. ClariVein?, RFITT (Radiofrequency Induced Thermotherapy) oraz klasyczne zabiegi operacyjne. Natomiast ,,pajączki?? leczymy skleroterapią? ? kontynuuje dr Piórek. Ostateczną metodę leczenia lekarz zawsze dobiera indywidualnie do pacjenta podczas wizyty. ?Większość niewydolnych głównych pni naczyniowych można zamknąć nowymi technikami wewnątrznaczyniowymi. Pozostaje jednak grupa chorych u których jest konieczność użycia skalpela? ? dodaje.

Małoinwazyjne metody
?W naszych technikach leczenia żylaków, jako jedni z pierwszych w Polsce, stosujemy zamknięcie ich metodą ClariVein?. To technika, polecana osobom, które poszukują bezpiecznych i szybkich metod leczniczych? ? mówi dr Piórek. Stosuje się w niej specjalny cewnik ClariVein?, który podrażnia wewnętrzną ścianę naczynia, co prowadzi do jego obkurczenia, przy jednoczesnej aplikacji leku sklerotyzacyjnego. Rotacja cewnika zapewnia równomierne rozprowadzenie leku i zamknięcie naczynia. Jest to metoda szybka i dająca długotrwałe efekty, jednocześnie zapewniająca natychmiastowy powrót do codziennych aktywności. Nie pozostawia siniaków ani blizn, dlatego jest jedną z najlepszych kuracji redukujących problemy z żyłami.
Warto już teraz zadbać o nogi, jeśli masz problemy z żylakami lub ,,pajączkami?? w prosty i bezpieczny sposób możesz się ich pozbyć. Jesień i zima to idealny czas na wykonanie tego typu zabiegów. Dzięki temu minimalizujesz ryzyko powstania groźnych schorzeń w przyszłości oraz możesz cieszyć się pięknymi i zdrowymi nogami na dłużej.

A to już wiesz?  Dieta vs. Medycyna Estetyczna ? co wybrać?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy