SPA

Na co zwrócić uwagę wybierając pakiety lecznicze w ośrodkach typu Medical SPA?

Na co zwrócić uwagę wybierając pakiety lecznicze w ośrodkach typu Medical SPA?
Porada eksperta Dr Marek Grabski Hotel**** Medical SPA Malinowy Dwór www.malinowehotele.pl/malinowydwor Na co zwrócić uwagę wybierając pakiety lecznicze w ośrodkach typu Medical SPA? Charakterystyczną cechą

Porada eksperta
Dr Marek Grabski
Hotel**** Medical SPA Malinowy Dwór
www.malinowehotele.pl/malinowydwor

Na co zwrócić uwagę wybierając pakiety lecznicze w ośrodkach typu Medical SPA?

Charakterystyczną cechą ośrodków Medical SPA jest łączenie usług z zakresu SPA z możliwością korzystania z zabiegów zdrowotnych. Istotą funkcjonowania tego typu miejsc jest bowiem prowadzenie działalności leczniczej, rehabilitacyjnej oraz wypoczynkowej, której celem jest osiągnięcie przez pacjenta optymalnego stanu zdrowia. Podejściu temu przyświeca idea, według której leczenie pacjenta przebiega efektywniej jeżeli opieką otoczony jest nie tylko jego organizm, ale i umysł. Z tego też względu Medical SPA wyróżnia kompleksowe i indywidualne podejście do każdego gościa.

Elastyczność oferty

Udając się do Medical SPA w celach zdrowotnych, warto wziąć pod uwagę kilka wskazówek, dzięki którym czas spędzony w ośrodku wykorzystamy znacznie efektywniej. Bardzo ważnym elementem jest elastyczność przygotowanych przez ośrodek pakietów leczniczych. Nawet te zalecane konkretnym schorzeniom, powinny brać pod uwagę możliwość wyboru zabiegów spośród pewnej puli, a nie narzucać z góry ustalony zestaw. Jako że są to zabiegi medyczne, u pacjenta mogą pojawić się przeciwskazania, co do zastosowania niektórych z nich. Z tego względu, istotnym elementem pakietu leczniczego jest konsultacja lekarska. Ośrodki przygotowując swoją ofertę powinny wskazywać, które z nich jej wymagają oraz zapewniać przeprowadzenie badania na miejscu, przed rozpoczęciem kuracji. Taka procedura obowiązuje na przykład w przypadku pakietów leczniczych oferowanych przez Hotel Medical SPA Malinowy Dwór w Świeradowie – Zdroju. Hotel zapewnia pacjentom możliwość konsultacji ze specjalistami – lekarzem, fizjoterapeutą czy kosmetologiem, którzy dopasowują zabiegi do ich potrzeb.

Różnorodność zabiegów

Wybierając pakiet leczniczy w ośrodkach Medical SPA zwróćmy również uwagę na różnorodność przeprowadzanych zabiegów. Niektóre obiekty korzystają z wielu dziedzin medycyny uzdrowiskowej, inne tylko z niektórych. Leczenie może opierać się bowiem na zabiegach z zakresu balneologii, fizykoterapii, hydroterapii, kinezyterapii, a także różnorodnych masażach. Bogata oferta sprawia, że każdy pacjent odnajdzie najlepszą dla swojego organizmu metodę leczenia. Przeglądając propozycje ośrodka, zwróćmy także uwagę na unikalne zabiegi, które oferują tylko nieliczne obiekty. Takim zabiegiem jest na przykład kąpiel w wodzie siarczkowej o największym na świecie stężeniu związków czynnych.

A to już wiesz?  Jak przygotować skórę do lata? Porady kosmetologiczne

Troska o dobre samopoczucie

Pobyt w ośrodku Medical SPA powinien zapewnić nam nie tylko lepsze zdrowie, ale i samopoczucie. Z tego względu warto, aby pakiet leczniczy umożliwiał dodatkowo korzystanie z zabiegów relaksujących, zajęć ruchowych czy strefy Wellness. Oferty charakteryzujące się dużą ilością zabiegów, zarówno zdrowotnych jak i wypoczynkowych, pozwalają na łączenie zabiegów zaordynowanych przez lekarza z własnymi predyspozycjami i upodobaniami, co jest bardzo korzystne z punktu widzenia efektywnej kuracji pacjenta.

Więcej informacji na temat kąpieli siarczkowych i pakietów leczniczych znaleźć można na stronie www.malinowehotele.pl/malinowydwor

hastagi na stronie:

#marek grabski #dr marek grabski

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy