SPA

Dlaczego warto korzystać z balneologii?

Dlaczego warto korzystać z balneologii?
Świeradów Zdrój, 17 grudnia 2014 Dlaczego warto korzystać z balneologii? Uzdrowiska opierające swoją ofertę na dobroczynnych właściwościach wód mają wieloletnią tradycję. Woda lecznicza wykorzystywana już

Świeradów Zdrój, 17 grudnia 2014

Dlaczego warto korzystać z balneologii?

Uzdrowiska opierające swoją ofertę na dobroczynnych właściwościach wód mają wieloletnią tradycję. Woda lecznicza wykorzystywana już w starożytności, poprawia stan zdrowia i doskonale wpływa na urodę. Zawarte w niej minerały, podczas kąpieli wnikają przez skórę, łagodząc różnorodne dolegliwości. Także temperatura wody, przekraczająca niekiedy 38°C, ma niebagatelne znaczenie dla zdrowia. Szukając odpoczynku i regeneracji w uzdrowisku warto zapoznać się z jego ofertą, a zwłaszcza typem wody leczniczej, na której opiera ono swoje zabiegi.

Balneologia to jedna z najstarszych dyscyplin medycznych, stosowana już w starożytności. Zajmuje się badaniem leczniczych właściwości wód podziemnych i borowin oraz wykorzystywaniem ich w leczeniu uzdrowiskowym. Wody mogą być stosowane w postaci inhalacji, kąpieli, kuracji pitnych, a także okładów. Balneologia to usankcjonowana dyscyplina wiedzy medycznej, z której warto korzystać ze względu na jej pozytywne oddziaływanie na zdrowie oraz doskonały wpływ na urodę.

Woda dla zdrowia
W leczeniu balneologicznym wykorzystuje się rożnego rodzaju wody podziemne: szczawy, solanki, wody siarczkowe, radoczynne i termalne. Szerokie zastosowanie mają szczególnie wody siarczkowe, które wykorzystywane są w leczeniu takich dolegliwości jak: zwyrodnienia stawów i kręgosłupa, dyskopatia, choroby ginekologiczne, przewlekłe choroby skóry (łuszczyca, zapalenia łojotokowe, zapalenia atopowe), miażdżyca, cukrzyca, reumatoidalne zapalenia stawów czy zaburzenia krążenia. Ponadto wykorzystuje się je w leczeniu chorób pochodzenia neurologicznego: neuralgii, neuropatii, zespołów korzeniowych czy niedowładów. Wodę siarczkową o najwyższym na świecie stężeniu siarki pozyskuje się ze źródła ?Malina?, a wykorzystuje w leczeniu uzdrowiskowym w Solcu Zdroju (Malinowy Zdrój Hotel Medical SPA, Baseny Mineralne) oraz w Świeradowie Zdroju (Hotel Medical SPA Malinowy Dwór).

Woda dla urody
Wpływ kąpieli w wodzie siarczkowej na organizm zaczyna się już od momentu kontaktu ze skórą. Woda łagodnie złuszcza naskórek i stymuluje procesy jego odnowy. Działanie to wspomagają jej bakteriobójcze i grzybobójcze właściwości. Efekt miejscowy to również pobudzenie mikrokrążenia, lepsze ukrwienie oraz metabolizm skóry. Z zabiegi z wykorzystaniem borowiny równie skutecznie regenerują naskórek i uszkodzone tkanki, a także zwiększają ukrwienie skóry. Po kąpieli w zawiesinie borowinowej skóra jest gładka jak aksamit.

A to już wiesz?  Domowe SPA. Egzotyczny relaks we własnych czterech kątach

Profilaktyka
Wody lecznicze zawierają różnego rodzaju dobroczynne dla zdrowa składniki, takie jak: sód, wapń, chlor, potas, siarka czy magnez. Dzięki kąpielom przenikają one do organizmu i uzupełniając niedobory, zapewniają jego prawidłowe funkcjonowanie, a tym samym zapobiegają rozwojowi wielu dolegliwości. Przykładowo siarka zajmuje wysokie, piąte miejsce w hierarchii makroskładników mineralnych potrzebnych naszemu organizmowi i stanowi około 0,25% masy ciała dorosłego człowieka. Nie dziwi zatem, że zależy od niej praktycznie cała nasza uroda (piękne włosy, nawilżona i elastyczna skóra, mocna tkanka łączna, mocne paznokcie), a także gospodarka hormonalna, układ odpornościowy oraz przemiana materii. Jej niedobór przyczynia się do powstawania dolegliwości stawów i kłopotów ze wzrokiem. Dodatkowo przy braku siarki mocno obniża się przyswajalność potrzebnych organizmowi minerałów takich jak: magnez, krzem, sód, mangan, wapń, żelazo, chlor, jod i potas. Jej niedobory możemy uzupełnić korzystając z balneologii, a dokładnie z kąpieli siarczkowych.

Balneologia, wykorzystująca naturalne metody leczenia, staje się coraz bardziej popularna. Skutki uboczne nowoczesnych terapii oraz potrzeba zwolnienia tempa życia sprawiają, że nie poszukujemy już ?cudownych? i szybkich środków, ale możliwości odnowy zmęczonego organizmu i odpoczynku, który zapewniają uzdrowiska stosujące balneologię.

Zabiegi balneologiczne (1)

Zabiegi balneologiczne (2)

Więcej informacji na temat kąpieli w wodzie siarczkowej o najsilniejszym na świecie stężeniu, znaleźć można na stronie www.malinowehotele.pl/malinowydwor/

Dodatkowe informacje
Malinowe Hotele to sieć ośrodków Medical SPA zlokalizowanych w Świeradowie Zdroju (Malinowy Dwór) oraz Solcu Zdroju (Malinowy Zdrój, Baseny Mineralne oraz Hotel Malinowy Raj ? nowa inwestycja, której zakończenie planowane jest na maj 2015 roku). Usługi obejmują fachową opiekę lekarską i profilaktykę zdrowotną z wykorzystaniem zabiegów bazujących na najsilniejszej na świecie wodzie siarczkowej pochodzącej ze źródła Malina. Podstawę oferty stanowią Centra Rehabilitacji, w których goście mogą korzystać z zabiegów z zakresu balneologii, hydroterapii, fizykoterapii, kinezyterapii oraz różnych form masażu. Ofertę uzupełniającą stanowią zabiegi kosmetyczne SPA i Wellness oraz balneokosmetyki www.balneokosmetyki.pl.
Malinowy Dwór otrzymał w tym roku nagrodę magazynu ?Eden? SPA & Wellness na ?Najpiękniejsze SPA?, w 2011 roku nagrodę ?Jakość Roku? oraz wyróżnienie od redakcji magazynu ?Forbes? wstępując tym samym do elitarnego grona najlepszych hoteli w kraju, a także po raz drugi zyskał tytuł Najlepszego hotelu Resort SPA w Polsce w konkursie SPA Prestige Awards.
Malinowy Zdrój to pierwszy obiekt w Polsce, który otrzymał europejski certyfikat MEDICAL WELLNESS potwierdzający wysoki standard usług hotelowych i leczniczych oraz certyfikat zarządzania jakością ISO. Ośrodek został także nagrodzony w prestiżowym konkursie SPA Prestige Awards oraz zajął po raz siódmy 1. miejsce w Polsce w kategorii medyczne SPA&Wellness. Baseny Mineralne to jedyny w Polsce kompleks z leczniczą wodą mineralną, którego otwarcie odbyło się w lutym 2013 roku.
Więcej informacji o Malinowe Hotele Sp. z o.o. na: www.malinowehotele.pl

A to już wiesz?  Nowe urządzenie do pielęgnacji stóp i naskórka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy