Moda

?Miasto 44 by Q?? Robert Kupisz?. Ekskluzywna, limitowana kolekcja autorska

?Miasto 44 by Q?? Robert Kupisz?. Ekskluzywna, limitowana kolekcja autorska
EMPIK, informacja prasowa Lipiec 2014 ?Miasto 44 by Q?? Robert Kupisz?. Ekskluzywna, limitowana kolekcja autorska w Empiku ?Miasto 44? Jana Komasy ? jedna z najbardziej

EMPIK, informacja prasowa
Lipiec 2014

?Miasto 44 by Q?? Robert Kupisz?. Ekskluzywna, limitowana kolekcja autorska w Empiku

?Miasto 44? Jana Komasy ? jedna z najbardziej wyczekiwanych tegorocznych premier filmowych, która trafi do kin 19 września ? będzie miała swoją kolekcję produktów. Zrealizowana z rozmachem uniwersalna opowieść o młodości, miłości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego zainspirowała projektanta mody ? Roberta Kupisza do stworzenia serii produktów, które będą dostępne wyłącznie w Empiku. ?Miasto 44 by Q?? Robert Kupisz? to pierwsza w historii polskiego kina kolekcja zapowiadająca produkcję filmową.
Kultowe koszulki z Orłem Białym, zaprojektowane przez Roberta Kupisza, to stały obiekt pragnień wielu młodych Polaków. Na potrzeby kolekcji autorskiej dedykowanej filmowi ?Miasto 44?, Robert Kupisz przygotował ich nowe odsłony w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i białym.
Koszulki będą dostępne w rozmiarach: XS, S, M, L oraz XL.

Kolekcję uzupełniają oryginalne bawełniane chusty moro.
Kolekcja ?Miasto 44 by Q?? Robert Kupisz? będzie dostępna wyłącznie w wybranych salonach Empik od 1 września.
?Ponad dwa lata temu pokazałem moją kolekcję zatytułowaną ?Heroes?, inspirowaną zdjęciami Powstańców w Muzeum Powstania Warszawskiego. Zdjęcia młodych Powstańców, które zobaczyłem podczas mojej wizyty zrobiły na mnie wielkie wrażenie, nosiłem je w sobie. Nigdy wcześniej nie widziałem tak pięknych, szlachetnych młodych twarzy, wpisanych w tragedię i okrucieństwo wojny. Było to dla mnie bardzo mocne przeżycie. Mniej więcej w tym samym czasie, na Festiwalu Filmowym w Gdyni spotkałem się z Jankiem Komasą, który dostał propozycję wyreżyserowania filmu o Powstaniu. Był to niesamowity zbieg okoliczności, że obaj rozpoczęliśmy pracę nad podobnym tematem. Wydaje mi się, że nikt nie zna i nie pozna odpowiedzi na pytanie o słuszności wybuchu Powstania Warszawskiego, natomiast odwaga i szlachetność tych młodych ludzi nigdy nie powinny być kwestionowane? ? mówi Robert Kupisz.

A to już wiesz?  W tym sezonie zrzucamy spodnie na rzecz spódnic!

?Miasto 44? ? nowy wysokobudżetowy film Jana Komasy, twórcy wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju ?Sala samobójców?, to projekt filmowy o niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym. Konsultantem do spraw efektów specjalnych był wybitny hollywoodzki specjalista Richard Bain, który wcześniej współpracował z takimi wizjonerami kina, jak Christopher Nolan, Peter Jackson oraz Terry Gilliam i ma w dorobku efekty do światowych hitów, między innymi: ?Casino Royale?, ?Incepcji?, ?King Konga? i ?Nędzników?. Przez plan przewinęło się ponad 3 000 statystów. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 000 ton gruzu. Obsada została wybrana w serii ogólnopolskich castingów, w których wzięło udział ponad 7 000 osób.

Specjalny pokaz ?Miasta 44? odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie, w ramach oficjalnych obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego. To pierwsze tej skali wydarzenie nie tylko w historii polskiej kinematografii, ale i na mapie Europy. ?Miasto 44? trafi do regularnej dystrybucji kinowej 19 września 2014 roku.

Informacja o cenach produktów z kolekcji ?Miasto 44 by Q?? Robert Kupisz?:
T-shirt: 79,99 zł
Chusta: 99,99 zł

Miasto 44 by Q__ Robert Kupisz_T-shirt_czarna-005-2014-07-17 _ 00_54_16-80

Miasto 44 by Q__ Robert Kupisz_chusta moro (1)-001-2014-07-17 _ 00_54_16-80

Miasto 44 by Q__ Robert Kupisz_chusta moro (2)-002-2014-07-17 _ 00_54_14-80

Miasto 44 by Q__ Robert Kupisz_fotos z filmu-003-2014-07-17 _ 00_54_14-80

Miasto 44 by Q__ Robert Kupisz_T-shirt_bia_a-004-2014-07-17 _ 00_54_16-80

——————————————————–
Empik to największa i najlepiej rozpoznawalna sieć dystrybucji dóbr kultury, wiedzy i rozrywki na polskim rynku. Już od 65 lat jest stałym elementem kulturalnego krajobrazu Polski. W 200 salonach Empik oferuje swoim Klientom unikalny mix produktów: dziesiątki tysięcy książek, płyt z muzyką, filmów, gier multimedialnych, czasopism, dekoracji do domu, produktów i zabawek edukacyjnych, artykułów do relaksu i pielęgnacji, rozwoju własnego, gier planszowych i gadżetów podróżniczych a także bilety na różnorodne wydarzenia. Dla ponad 30 milionów klientów rocznie Empik jest swoistym przewodnikiem po tym, co w kulturze i rozrywce najmodniejsze i najbardziej godne uwagi.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy