Lifestyle Moda

Ulubione parki gwiazd już w Polsce.

Ulubione parki gwiazd już w Polsce.
Zimowa kolekcja WOOLRICH w pierwszym polskim salonie marki w Galerii

Data publikacji: 2015-11-17
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Ulubione parki gwiazd już w Polsce.
Kategoria: Moda, LIFESTYLE

Zimowa kolekcja WOOLRICH w pierwszym polskim salonie marki w Galerii Mokotów

Ulubione parki gwiazd już w Polsce. Moda, LIFESTYLE - Zimowa kolekcja WOOLRICH w pierwszym polskim salonie marki w Galerii Mokotów

W Galerii Mokotów od niedawna działa jedyny w Polsce, będący jednocześnie jednym z 19 na świecie, monobrandowy sklep marki WOOLRICH. W ofercie znajdują się wszystkie modele odzieży najnowszej, zimowej kolekcji, w tym nowość w rodzinie parek– Military Eskimo. Parki WOOLRICH, dzięki połączeniu tradycyjnej, wysokiej jakości tkanin i nowoczesnego, miejskiego stylu odzieży plenerowej są ulubionymi parkami największych gwiazd Hollywood.

Parki, kurtki, kamizelki, swetry, koszule, dodatki… Marka WOOLRICH oferuje szeroką gamę odzieży, której stylistyka zgodna jest z najnowszymi trendami miejskimi, ale jakość i trwałość charakterystyczne są dla wymagającej, przystosowanej do różnorodnych, też ekstremalnych  warunków pogodowych, odzieży outdoorowej. Ideą marki jest bowiem zapewnić człowiekowi wolność, wygodę i funkcjonalność oraz towarzyszyć mu we wszystkich jego codziennych i niecodziennych aktywnościach.

Naturalne materiały, udoskonalane nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, podnoszącymi komfort użytkowania, tradycyjna, niezmieniona od dziesiątek lat amerykańska jakość i nowoczesna, lekka linia stylistyczna, charakterystyczna dla włoskiego pierwiastka firmy tworzą nową jakość.  WOOLRICH to wyrafinowany, czerpiący z militarnego i outdoorowego, wygodny styl użytkowy  czerpiący ze współczesnej interpretacji tej amerykańskiej ikony.

Marka gwiazd

Wysoką jakość, komfort noszenia oraz niezobowiązujący styl, charakterystyczny dla odzieży WOOLRICH, a zwłaszcza ikonicznych parek Arctic, doceniły nawet największe gwiazdy Hoolywood. Parki WOOLRICH noszą m.in. Sarah Jessica Parker, Monika Bellucci, Kristen Stewart, Salma Hayek, Johnny Depp, Adrien Brody, Ben Afleck.

Marka WOOLRICH jest jednak jeszcze mocniej związana ze światem sztuki. Współpraca z uznanymi fotografami, takimi jak Larry Fink, Bill Owens, Massao Yamamoto czy Paolo Ventura, zaowocowała  artystycznymi interpretacjami znaczenia marki i jej kontekstów.

Rdzennie amerykańska. Jej monobrandowe salony powstają w starannie wyselekcjonowanych lokalizacjach. Dziś, poza USA, salony WOOLRICH działają również w Japonii i Europie. Jednym z jej 19 salonów jest ten, działający w Galerii Mokotów. 

A to już wiesz?  W Wola Parku ruszyły zimowe wyprzedaże

Wyróżnikiem marki są innowacyjne tkaniny oparte o najwyższej jakości klasyczne wełny. Charakterystyczni motyw karty, jest rozpoznawalny i czytelny dla wszystkich, którzy zetknęli się z produktami marki.

Tradycyjna jakość, nowe trendy

Nie sposób mówić o marce i jej produktach nie wspominając o jej historii. Historia WOOLRICH sięga 185 lat wstecz, aż do Pensylwanii, gdzie w 1860 roku John Rich założył swoją pierwszą fabrykę wełny oraz rozpoczął produkcję odzieży, dla osób pracujących w ekstremalnie trudnych warunkach pogodowych na Alasce. Wysoka trwałość i komfort noszenia odzieży WOOLRICH wpłynęły na wzrost popularności marki i zainteresowanie jej produktami. Konsekwencją sukcesu było stopniowe rozszerzanie asortymentu. Na początku XX wieku oferta WOOLRICH została poszerzona o odzież myśliwską. Około 100 lat później marka oferowała już wysokiej jakości ubrania odpowiednie dla wszelkich aktywności rekreacyjnych na świeżym powietrzu, które wymagają wytrzymałej, nowoczesnej i wygodnej odzieży. 

Pierwotnie WOOLRICH był marką tylko dla mężczyzn. Z biegiem lat oferta WOOLRICH ewoluowała, udoskonalano technologie produkcji nowoczesnych tkanin, rozszerzono linie produktowe o asortyment dla mężczyzn, kobiet i dzieci.

Kultowy Produkt WOOLRICH- parka Arctic pochodzi z 1972. Powstała jako odpowiedź na zapotrzebowanie osób pracujących na kole podbiegunowym w wytrzymałą, chroniącą przed deszczem, śniegiem i niskimi temperaturami odzież wierzchnią. Dziś, po latach, wielokrotnie modyfikowania i dostosowywana do współczesnych modowych oczekiwań odbiorców, pojawia się w zupełnie nowych rolach i kontekstach

Najnowsza, pełna jesienno-zimowa kolekcja dla kobiet i mężczyzn WOOLRICH, na którą składają się m.in. kultowe parki Arctic oraz kolekcja Eskimo z jej nowym modelem, Eskimo Military dostępna jest również najnowszym, polskim sklepie marki w Galerii Mokotów.

Marka WOOLRICH na polski rynek została wprowadzona przez Royal Collection. Oprócz salonu marki w Galerii Mokotów, produkty WOOLRICH w Polsce znaleźć można także w wybranych salonach sieci Royal Collection.

A to już wiesz?  Mercure Fashion Night by Anna Drabczyńska we Wrocławiu!

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Ulubione parki gwiazd już w Polsce. Moda, LIFESTYLE - Zimowa kolekcja WOOLRICH w pierwszym polskim salonie marki w Galerii Mokotów
Hashtagi: #Moda #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy