Lifestyle Moda

Okulary ze straganu szkodą naszym oczom

Okulary ze straganu szkodą naszym oczom
Kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu zł, łudząco przypominają najbardziej znane i topowe modele, są dostępne na każdym rogu. Okulary przeciwsłoneczne z ulicznych stoisk, straganów czy sklepów z ubraniami mogą bardziej zaszkodzić naszym oczom, niż ochronić je przed

Data publikacji: 2019-06-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Okulary ze straganu szkodą naszym oczom
Kategoria: Moda, LIFESTYLE

Kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu zł, łudząco przypominają najbardziej znane i topowe modele, są dostępne na każdym rogu. Okulary przeciwsłoneczne z ulicznych stoisk, straganów czy sklepów z ubraniami mogą bardziej zaszkodzić naszym oczom, niż ochronić je przed słońcem.

Okulary ze straganu szkodą naszym oczom Moda, LIFESTYLE - Kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu zł, łudząco przypominają najbardziej znane i topowe modele, są dostępne na każdym rogu. Okulary przeciwsłoneczne z ulicznych stoisk, straganów czy sklepów z ubraniami mogą bardziej zaszkodzić naszym oczom, niż ochronić je przed słońcem.

Kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, łudząco przypominają najbardziej znane i topowe modele, są dostępne na każdym rogu. Okulary przeciwsłoneczne z ulicznych stoisk, nadmorskich straganów czy sklepów z ubraniami mogą bardziej zaszkodzić naszym oczom, niż ochronić je przed słońcem.

Chociaż na większości okularów z takich miejsc znajdziemy naklejkę „Filtr UV”, rzeczywistość jest zgoła odmienna. Okulary przeciwsłoneczne w tak niskiej cenie nie posiadają go. Dlaczego? Nie jest bowiem możliwe zastosowanie tego typu technologii w tak tanich produktach.

– Kiedy zakładamy okulary przeciwsłoneczne, na skutek przyciemnienia, nasze źrenice rozszerzają się. Jeśli soczewki w okularach nie posiadają filtra, w konsekwencji przepuszczają do rozszerzonej źrenicy oka więcej szkodliwego promieniowania UV. Kupując i nosząc okulary bez filtra UV narażamy wzrok na większe niebezpieczeństwo niż gdybyśmy nie nosili ich wcale – przestrzega Laura Wanzel, optometrysta z salonu optycznego Twoje Soczewki.

Aby nie wyrządzić sobie więcej szkody niż pożytku, należy zakładać okulary przeciwsłoneczne z odpowiednią ochroną. Kupując je w profesjonalnym salonie optycznym mamy pewność, że soczewki okularowe modeli słonecznych są wyposażone w filtr UV najwyższej klasy, zapewniający należytą ochronę wzroku. W doborze okularów chroniących przed promieniowaniem słonecznym pomoże wykwalifikowany konsultant. Taki specjalista dobierze nie tylko kształt oprawek pasujący do twarzy, ale także m.in. kolor i stopień zabarwienia szkieł.

– Dlaczego najlepszym miejscem na zakup okularów przeciwsłonecznych jest właśnie salon optyczny? Po pierwsze: kupując okulary na straganie na pewno nie będziemy mogli dopasować szkieł przeciwsłonecznych z korekcją wady wzroku. Po drugie: w salonie optycznym otrzymamy gwarancję i serwis posprzedażowy. Po trzecie: mamy pewność, że okulary przeciwsłoneczne zostaną odpowiednio dobrane do naszych potrzeb, np. będą mieć polaryzację lub powłokę lustrzaną oraz będą wykonane z odpowiedniego, wytrzymałego materiału – wyjaśnia optometrysta z salonu optycznego Twoje Soczewki.

A to już wiesz?  Łódź Fashion Industry Days w Sukcesji

Na rynku optycznym właśnie pojawiło się rewolucyjne rozwiązanie – okulary 5 w 1. Nowość wprowadziła marka ICON Eyewear. ICON i944, bo o nich mowa, to stylowe okulary korekcyjne, do których dołączone są idealnie dopasowane cztery magnetyczne nakładki – przeciwsłoneczna z polaryzacją, przeciwsłoneczna z lustrzaną powłoką i polaryzacją, do pracy przy komputerze i do jazdy samochodem po zmroku. Aby przytwierdzić lub zdjąć nakładkę wystarczy jeden ruch. ICON i944 to model unisex, który dostępny jest w trzech klasycznych kolorach: czarnym, brązowym i granatowym. Całość zapakowano w etui, które pozwala bezpiecznie przechowywać okulary ze wszystkimi nakładkami.

Okulary ICON i944 powstały z myślą o tych, którzy cenią sobie jakość, funkcjonalność, wygodę i komfort użytkowania. Dostępne są we wszystkich salonach optycznych Twoje Soczewki i Gafas, a także w sklepie internetowym twojesoczewki.com i gafas.pl. Tam też znajdziemy setki innych opraw okularów przeciwsłonecznych takich marek jak: ICON, Turro, Ray-Ban, Emporio Armani, Vogue i wiele innych.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Okulary ze straganu szkodą naszym oczom Moda, LIFESTYLE - Kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu zł, łudząco przypominają najbardziej znane i topowe modele, są dostępne na każdym rogu. Okulary przeciwsłoneczne z ulicznych stoisk, straganów czy sklepów z ubraniami mogą bardziej zaszkodzić naszym oczom, niż ochronić je przed słońcem.
Hashtagi: #Moda #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy