Zdrowie

Modny szkieletor? Prawda straszniejsza niż straszna

Modny szkieletor? Prawda straszniejsza niż straszna
Sprawa bardzo przykra, a wręcz przykra, rzec trzeba szczerze: przykra niesłychanie. Otóż, nie owijając w bawełnę trzeba powiedzieć, że modelka polska, modelka angielska czy każda

Sprawa bardzo przykra, a wręcz przykra, rzec trzeba szczerze: przykra niesłychanie.

Otóż, nie owijając w bawełnę trzeba powiedzieć, że modelka polska, modelka angielska czy każda inna pani mająca metrów więcej kilka razy niż wagi, jest po prostu chuda.

Gdyby ta chudość sprzyjała kobiecie, to nie byłoby to takie straszne.

Jednak mówimy tu o przesadnej chudości, wręcz o chuderlawości, co oznacza, że w organizmie tej zmanipulowanej przez facetów kobiety nie ma już tylu pierwiastków ile być powinno, na czym także cierpi jej umysł.

A teraz na poważnie. Młoda dziewczyna. Jest. Żyje. Zaczyna się odchudzać, co w wielu wydaniach wygląda tak, że przestaje jeść.

Potem już tylko toczy się to jednym ciągiem, do czasu kiedy ktoś głośno powie: anorexis. Wtedy leczenie.

Potem znów nawroty choroby. I tak dalej. Może skończyć się problemami zdrowotnymi w ciele i na umyśle, ale także śmiercią.

Dwa dni temu przeczytałam historię trzech modelek, które odchudzały się. Nie jadły, jedna z nich jadła tylko pomidory, co okazało się niewystarczające do życia. Tych dziewczyn już nie ma.

Czy będzie to przestrogą dla innych modelek? A może przestraszą się kreatury tworzące modę? Hm. Nie wiem czy oni się czegokolwiek przestraszą. Są osoby, które widzą to tak: kreator ? gej, stara się aby modelki były jak najbardziej podobne do chłopców: bez piersi, bez wyraźnych pośladków.

Każe im się odchudzać do granic możliwości. Potem taka modelka padnie wprost po zejściu ze sceny, co miało miejsce w przypadku jednej z tych nieszczęśliwych, które nie żyją.

Życzę wszystkim dziewczynom i kobietom, aby zastanowiły się, zanim wpadną w sidła nowej mamony fałszywej kariery, pieniędzy, bogactwa które nie przyda się po śmierci w wyniku anoreksji. Życzę, aby miały głowę na karku i nie dawały się wplątać w głupie odchudzanie. Jeśli Twój szef chce mieć na wybiegu chudą modelkę, jeśli bez przerwy przypomina Ci o tym, że musisz schudnąć, odejdź z takiej agencji. Niech szef sam wyskoczy na wybieg, niech się sam odchudzi. Nie daj się wykorzystać. Masz z tego niewiele, prawie nic. Nie daj się dłużej oszukiwać. To nie ma sensu. Lepiej czas ten spędzić na nauce języka obcego czy na nauce gry na pianinie, niż godzinami spędzać go na wybiegu dla antylop, z czego i tak większość zostaje wybita przez pastucha.

A to już wiesz?  Popromienne zapalenie skóry

Czym jest anoreksja i jakie mogą być jej skutki? Anoreksja prowadzi do śmierci. Jeśli tego nie dostrzega osoba odchudzająca się nadmiernie, do granic możliwości, powinni pomóc jej bliscy i uświadomoć to, co robi. Anoreksję trzeba leczyć nie tylko fizycznie, ale też niezbędna jest pomoc psychologa.

To kilka zdjęć anorektyczek. Powinny byc przestrogą dla każdej kobiety, która chce być chudsza lub bardzo chuda.

Nie zapomninaj – anoreksja to choroba!
Nie zapomninaj – anoreksja to choroba!

„Jadłowstręt psychiczny (z grec. an – brak, pozbawienie, orexis – apetyt Anorexia nervosa) – choroba cywilizacyjna polegająca na utracie wagi wywołanej przez osobę chorą, z objawami dysmorfofobii, w której odczuwa ona lęk, ponieważ nie spełnia wymogów współczesnego świata co do własnego wyglądu oraz w sposób zaburzony spostrzega własne ciało. Lęk przybiera postać uporczywej idei nadwartościowej, w związku z czym pacjent wyznacza sobie niski limit wagi. Dotyczy przeważnie dziewcząt i kobiet w wieku 10-13 lat oraz 16-21. Po raz pierwszy opisał tę chorobę w połowie XIX wieku E. Lasčgue i W. Gull. ICD-10 wyróżnia dwie postaci anoreksji – jadłowstręt psychiczny i jadłowstręt psychiczny atypowy (F50.1). Najczęstszą formą anoreksji jest anoreksja mentalna w wieku dorastania. Anoreksję cechuje szybko postępujące wyniszczenie organizmu, które pozostawia często już nieodwracalne zmiany. Nieleczona zabija w ok. 10% przypadków[1]. Zwykle rozpoczyna się przed 25 rokiem życia – dochodzi w niej do utraty łaknienia oraz spadku wagi, co najmniej o 25% poniżej wagi wyjściowej. O anoreksji mówi się, gdy następuje odmowa utrzymania ciężaru ciała powyżej granicy wagi minimalnej dla wieku i wzrostu, intensywny lęk przed przybraniem na wadze lub otyłością, zaburzony obraz własnego ciała tj. osoba chora uważa, że jest zbyt gruba mimo tego, że tak naprawdę jest już wyniszczona.

A to już wiesz?  Komórki macierzyste w Anti Aging

Chorobliwy lęk przed otyłością. Spora część chorych jest wrażliwa na punkcie swojej wagi, boi się przytyć lub stosuje kontrolę nad ilością przyjmowanych pokarmów. Mobilizowani przez lęk, stosują metody prowadzące do utraty wagi ciała. Większość z nich ogranicza ilość spożywanych pokarmów, zwłaszcza tych zawierających tłuszcze oraz węglowodany. Często rezygnują z czerwonego mięsa lub przechodzą na wegetarianizm. W tym samym czasie dochodzi u nich do znacznego zmniejszenia ilości zjadanego pożywienia, co prowadzi do spadku wagi ciała, często o ponad 15%. Zachowania osób cierpiących na anoreksję różnią się, przy anoreksji typu bulimicznego często występują: prowokowanie wymiotów, zażywanie dużych ilości środków przeczyszczających i moczopędnych oraz wyczerpujące ćwiczenia fizyczne.” Pomogła: wikipedia

? anoreksja ? anorexis

hastagi na stronie:

#anorexic girl #cute anorexic #zdjecia bardzo smutne

0 0 votes
Article Rating

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x