Jak przygotować stopy panny młodej?

Informacja prasowa
10 maja 2017 r.

Jak przygotować stopy panny młodej?

Każda przyszła panna młoda pamięta o tym, aby przed ślubem odpowiednio wcześnie zadbać o włosy, cerę i paznokcie. Niestety niewiele kobiet myśli o stopach, które wbrew pozorom spełniają tego dnia bardzo ważne zadanie. Eksperci marki Gehwol prezentują mini poradnik, jak zadbać o skórę stóp przed tym ważnym wydarzeniem.

Przyszłe panny młode już na kilka tygodni przed ślubem rozpoczynają przygotowania do tego ważnego dnia. Większą niż zwykle troską obejmują włosy, cerę oraz paznokcie. Nie wolno jednak zapominać, że bardzo istotna jest także pielęgnacja stóp. Nawet jeśli na ślub planujemy założyć zakryte buty, to warto pamiętać, że chcemy przetańczyć w nich całą noc. Stopy muszą więc być do tego odpowiednio przygotowane. Warto także wykonać pedicure, aby czuć się pięknie pod każdym względem. Chcąc w pełni cieszyć się wypoczętymi stopami na weselu, warto zastosować się do kilku wskazówek marki Gehwol.

Złuszczanie naskórka
Zrogowaciały naskórek nagromadzony na stopach może być przyczyną przykrego zapachu lub w dniu ślubu spowodować… zaciągnięcie cienkich rajstop lub pończoch. Dodatkowo powoduje, że stopy są bardziej podatne na otarcia i odciski, co może skutecznie uprzykrzyć weselne szaleństwa. Warto więc odpowiednio wcześniej zająć się problemem. Wystarczy na miesiąc przed planowaną uroczystością raz, dwa razy w tygodniu wymoczyć stopy w wodzie z solą i użyć peelingu. Taka kąpiel z dodatkiem kosmetyku, który w swoim składzie zawiera lawendę, pozwoli zmiękczyć zrogowaciały naskórek oraz zadziała dezynfekująco i dezodoryzująco. Dodatkowo sól pozwoli zregenerować zmęczone i piekące nogi. Taki zabieg dzień przed ślubem skutecznie nas odpręży i zrelaksuje. Po namoczeniu stóp warto zastosować odpowiedni peeling, który nie tylko złuszczy martwy naskórek, ale również dzięki dodatkowym składnikom jak np. olej z awokado, nawilży skórę sprawiając, że stanie się ona gładka i elastyczna.

Właściwe nawilżenie
Warto zwrócić również uwagę na codzienną pielęgnację, które nie zajmie nam więcej niż… 2 minuty. Wystarczy nałożyć na stopy odpowiedni krem, a paznokcie wzmocnić odżywką. Wybierając właściwy kosmetyk powinniśmy zwrócić uwagę, aby w jego składzie znajdowała się naturalna mięta pieprzowa i mentol. Składniki te zapewniają wyważone działanie chłodzące i pielęgnujące. Dzięki temu zmęczone i piekące stopy nie będą już naszym problemem. Dodatkowo składniki kremu zapewnią ochronę przed grzybicą i przykrym zapachem. Pielęgnując paznokcie warto zastosować do tego celu sztyft do pielęgnacji paznokci i skórek. Dzięki zawartości witaminy E i oleju jojoba będą zregenerowane i wzmocnione. Dodatkowo clotrimazol ochroni je przed infekcją grzybiczną.

Warto pamiętać, że zadbane i wypielęgnowane stopy to wizytówka każdej kobiety. Chcąc właściwie przygotować je do dnia swojego ślubu, warto skorzystać z profesjonalnych produktów Gehwol. Do przywrócenia właściwej kondycji skórze suchej czy zaniedbanej, w szczególności polecane są:

1. Sztyft do pielęgnacji paznokci i skórek Gehwol, cena ok. 30 zł/ 150 ml
2. Balsam odświeżający i chłodzący do stóp i nóg Gehwol, cena ok. 30 zł/ 150 ml
3. Peeling bambusowo- cukrowy Gehwol, cena ok. 40 zł/ 125 ml
4. Sól do kąpieli z lawendą Gehwol, cena ok. 23 zł/ 10 x 20 g

Więcej informacji na temat marki Gehwol, znaleźć można na stronie www.gehwol.pl

Dodatkowe informacje:
Gehwol to profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji stóp i nóg, które produkowane są przez niemiecką firmę Eduard Gerlach GmbH. Produkty marki znane są na całym świecie. W Polsce jej wyłącznym dystrybutorem od 2003 roku jest firma Miralex Sp. z o.o.
Produkty Gehwol dostępne są wyłącznie w wybranych salonach kosmetycznych i aptekach. Wszystkie preparaty, których w ofercie jest ponad 50, podzielono na trzy linie: Gehwol, Gehwol Med i Gehwol Fusskraft. Obok produktów przeznaczonych do pielęgnacji stóp, marka proponuje także specjalistyczne ortezy z żelu polimerowego, a także kosmetyki do pielęgnacji rąk – Gerlasan i twarzy – Gerlavit.

hastagi na stronie:

#piekacenogi

Authors
Top