Bożena

Jak pozbyć się worków pod oczami i poprawić wygląd powiek?

Jak pozbyć się worków pod oczami i poprawić wygląd powiek?
Warszawa, maj 2018 r. Jak pozbyć się worków pod oczami i poprawić wygląd powiek? Tzw. „worki pod oczami” lub opadające powieki to nie tylko problem

Warszawa, maj 2018 r.

Jak pozbyć się worków pod oczami i poprawić wygląd powiek?

Tzw. „worki pod oczami” lub opadające powieki to nie tylko problem estetyczny, ale także czasem i zdrowotny. Proces starzenia powoduje, że z czasem skóra powiek wiotczeje i zaczyna zwisać. Spojrzenie staje się mniej wyraziste co dodaje nam lat, a nawet może ograniczać widzenie. Żeby pozbyć się tego problemu wystarczy poddać się zabiegowi blefaroplastyki, czyli korekcji powiek, która pozwala w łatwy sposób odjąć naszemu spojrzeniu nawet 10 lat.
Co to jest Blefaroplastyka?
Pacjenci często latami borykają się z problemem tzw. „worków pod oczami” lub opadającymi powiekami, które postarzają, utrudniają codzienną pielęgnację, makijaż a nawet prowadzą do ograniczenia pola widzenia. Zdaniem dr n. med. Kamila Pietrasika chirurga plastycznego Kliniki Medycyny Estetycznej Estell – Dziś nie ma potrzeby godzić się na te niedoskonałości, ponieważ ich prostym i dostępnym rozwiązaniem jest Blefaroplastyka, czyli bezpieczny zabieg korekty powiek górnych lub dolnych, który ma na celu przywrócenie ich młodszego wyglądu a czasem i poprawę funkcji. We wskazanych przypadkach zabieg obejmuje także redukcję poduszek tłuszczowych, które nadają naszym oczom „zmęczony” wygląd. Często problem jest już na tyle daleko posunięty, że nadmiar skóry powiek górnych ogranicza pole widzenia. W przypadku obniżonych lub nisko osadzonych brwi, blefaroplastykę powiek górnych można zastąpić lub rozszerzyć o lifting brwi. Wymaga to dodatkowego zbadania Pacjenta/Pacjentki w czasie przedoperacyjnej konsultacji z lekarzem specjalistą.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg?
– Najczęściej na zabieg korekty powiek zgłaszają się Panie między 40 a 50 rokiem życia, ale w tym przypadku nie tylko wiek jest kryterium, ale także wrodzone predyspozycje – podkreśla dr n. med. Kamil Pietrasik – Mamy pacjentów w wieku 35 lat a nawet młodszych. Opadające powieki, czyli takie, gdy brzeg rzęsowy powieki górnej sięga do poziomu źrenicy lub niżej, to problem głównie osób starszych. Wiek nie ogranicza możliwość wykonania operacji powiek. Dolne powieki warto korygować, kiedy pod oczami zaczynają tworzyć się „worki”, które mogą być spowodowane przez nadmiar skóry, obecność przepuklin tłuszczowych czy wiotkość mięśnia okrężnego oka. Korekcja powiek może być wykonywana jednocześnie z liftingiem twarzy lub z podniesieniem brwi. Blefaroplastyka pozwala na odmłodzenie wyglądu nawet o 8-10 lat!
Jak przygotować się do zabiegu?
Przed każdym zabiegiem konieczna jest konsultacja ze specjalistą chirurgii plastycznej, podczas której specjalista zbierze szczegółowy wywiad, przeprowadzi dokładne badanie, zleci konieczne badania oraz zaproponuje najlepszą metodę poprawy wyglądu powiek. W czasie konsultacji omawiany jest także dokładnie przebieg samego zabiegu, spodziewane efekty oraz postępowanie pooperacyjne.
Blefaroplastyka zabieg czy poważna operacja?
Korekta powiek górnych
Zabieg korekty powiek górnych przeprowadzany jest bez żadnych dolegliwości bólowych w znieczuleniu miejscowym w warunkach ambulatoryjnych lub na życzenie pacjenta w znieczuleniu ogólnym w warunkach szpitalnych. W przypadku powiek górnych cięcia prowadzone są w fizjologicznych bruzdach, tak aby powstałe blizny pooperacyjne nie były widoczne.
Korekta powiek dolnych
Podczas korekty powiek dolnych zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry, a we wskazanych przypadkach także i przepuklin tłuszczowych, na skutek czego uzyskuje się zmniejszenie nadmiaru tkanek w okolicy podoczodołowej (następuje likwidacja tzw. „worków”).
W czasie tego samego zabiegu można także skorygować tzw. „dolinę łez” uzyskując efekt odmłodzenia całej okolicy podoczodołowej. We wskazanych przypadkach, w celu utrzymania naturalnego położenia i kształtu powieki dolnej, zabieg blefaroplastyki poszerza się o procedury mające na celu zwiększenie napięcia powieki dolnej. W zależności od problemu występującego u pacjenta, zabieg może być przeprowadzony również poprzez dostęp przezspojówkowy, czyli bez żadnych blizn zewnętrznych, ale nie wszyscy Pacjenci kwalifikują się do tej metody. Operacje estetyczne powiek dolnych wykonywane są w znieczuleniu miejscowym lub płytkim dożylnym w warunkach szpitalnych w zależności od rozległości zabiegu i preferencji pacjenta. Cięcia prowadzone są tuż poniżej brzegu rzęsowego powiek tak aby powstałe blizny pooperacyjne były jak najmniej widoczne. Szew śródskórny suwany jest w 7 dobie po operacji. Po 6 miesiącach blizna jest zupełnie niewidoczna.
Ile trwa rekonwalescencja?
W przypadku korekcji powiek górnych cienki szew śródskórny zostaje usunięty w 7 dobie po operacji. Powrót do normalnego funkcjonowania następuje po 1 tygodniu. Ostateczny efekt zabiegu pojawia się 4 tygodnie po operacji wraz z całkowitym ustąpieniem obrzęków.
Po zabiegu korekty powiek dolnych powrót do normalnego funkcjonowania następuje po 1-2 tygodniach a pełen efekt zabiegu pojawia się po 4- 6 tygodniach od operacji w raz z całkowitym ustąpieniem obrzęków.
W okresie po operacji powiek najistotniejsze jest chłodzenie okolic operowanych przez 2 – 3 doby. Dzięki temu obrzęki w 4 dobie są już tylko śladowe.
Blefaorplastyka – dlaczego warto?
– Korekta powiek górnych lub dolnych to bezpieczny zabieg, którego efekty są szybkie i spektakularne – podkreśla dr n. med. Kamil Pietrasik. Usunięcie nadmiaru skóry i pozbycie worków pod oczami daje natychmiast efekt odmłodzenia, poprawiając nie tylko wygląd, ale przede wszystkim poprawiając samopoczucie i samoocenę.
***
Klinika Medycyny Estetycznej ESTELL

A to już wiesz?  Nowa kolekcja rajstop od Gatty na jesień/ zimę 2017/2018

Klinika Medycyny Estetycznej ESTELL, należąca do Grupy ENEL-MED, oferuje usługi z zakresu medycyny i ginekologii estetycznej, chirurgii plastycznej oraz kosmetologii. Zespół kliniki stanowią certyfikowani lekarze medycyny estetycznej, posiadający specjalizacje m.in. z zakresu onkologii, chirurgii plastycznej, ginekologii, czy też dermatologii. Wszystkie zabiegi w ESTELL wykonywane są na najnowocześniejszym sprzęcie, rekomendowanym przez najwyższej klasy specjalistów. Klinika ESTELL mieści się w budynku Senator przy ulicy Bielańskiej 12 w Warszawie. Szczegółowe informacje dotyczące oferty ESTELL dostępne są na stronie estell.pl oraz na Facebooku.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy