Bożena

Idealne pomysły na prezent z okazji Dnia Matki

Idealne pomysły na prezent z okazji Dnia Matki
Informacja prasowa Warszawa, 22.05.2019 Idealne pomysły na prezent z okazji Dnia Matki Nowoczesna pielęgnacja Slow Age. Żyjemy w czasach, w których panuje absolutny kult młodości.

Informacja prasowa
Warszawa, 22.05.2019

Idealne pomysły na prezent z okazji Dnia Matki
Nowoczesna pielęgnacja Slow Age.

Żyjemy w czasach, w których panuje absolutny kult młodości. Gwiazdy, które pozują na czerwonych dywanach najróżniejszych gal, wyglądają jakby wypiły eliksir nieśmiertelności. Niestety wiele z nich przesadza z zabiegami medycyny estetycznej, co skutkuje licznymi nieudanymi efektami. A przecież rynek kosmetyczny oferuje wiele produktów, które walczą z oznakami starzenia skóry w sposób mniej inwazyjny, ale pozostawiający naszą twarz w jej prawdziwym, naturalnym kształcie. Jak dbać o piękny wygląd w każdym wieku podpowiada marka Alkemie.

Bądź sobą
Naturalne piękno należy pielęgnować. Wiele osób jednak zapędza się zbyt daleko i zamiast swój wygląd pielęgnować, skupia się na poprawianiu. Innym błędem często popełnianym w pielęgnacji jest dbanie o skórę kosmetykami niedopasowanymi do jej potrzeb. Skóra młoda ma przecież inne potrzeby niż tak, która traci jędrność, jest przesuszona i zmęczona, bardziej podatna na negatywny wpływ zewnętrznych bodźców. Nie bez znaczenia jest wpływ czynników środowiskowych, które doskwierają nam w obecnych czasach coraz bardziej, a różnią się zdecydowanie od tych, na które narażeni byliśmy jeszcze kilka lat temu. Warto postawić więc na odpowiednio dobrane kosmetyki, które zapewnią wsparcie naturalnym procesom biologicznym skóry i jednocześnie będą nowoczesne oraz dostosowane do dzisiejszych czasów.

Pielęgnacja anti-aging – naturalnie!
Skóra nieustannie ulega procesowi starzenia. Pierwsze włókna kolagenowe (podporowe skóry) zanikają już między 25. a 30. rokiem życia. Jednak procesy te mogą zostać przyspieszone przez inne czynniki, jak smog, niezdrowy tryb życia, brak wysypiania się. Rozwiązaniem, które pomoże nam w pielęgnacji przeciwstarzeniowej, są kosmetyki naturalne z linii SLOW AGE, wchodzącej w skład nowej kolekcji ALKEMIE TREND ALERT. Stanowią one celebrację piękna w każdej postaci. Ich składniki poprawiają funkcjonowanie skóry u podstaw – spowalniają degradację DNA komórek, aktywują geny młodości, dodają energii i odnawiają bariery ochronne. Dzięki nim skóra nabiera witalności, a zmarszczki są widocznie wygładzone. Linia SLOW AGE stanowi odpowiedź na potrzebę harmonijnego przeżywania upływu czasu, zapewniając wsparcie naturalnym procesom biologicznym skóry. Kosmetyki tworzące linię to idealny wybór na prezent np. z okazji zbliżającego się Dnia Matki. W skład linii SLOW AGE wchodzą dwa produkty – krem i booster. Long live the skin! to krem wielowymiarowo odmładzający, który pielęgnuje cerę dojrzałą, ze zmarszczkami głębokimi i mimicznym ale także odwodnioną, z naruszoną architekturą skóry. Drugim produktem jest (GEN)ius wrinkle remover – peptydowy booster do cery dojrzałej, który efektywnie pielęgnuje cerę z głębokimi i mimicznymi zmarszczkami oraz zaburzoną biochemią skóry.
„Kiedy tworzyliśmy linię SLOW AGE myśleliśmy o skórze, która musi sobie radzić z negatywnym wpływem problemów cywilizacyjnych, a dodatkowo z mijającym czasem. Do produkcji kosmetyków użyliśmy naturalnych składników, które spowalniają procesy starzenia i dbają o skórę dojrzałą w odpowiedni dla niej sposób. Nie jest bowiem sztuką zatrzymać starzenie poprzez zabiegi, ale sztuką jest starzeć się pięknie, z klasą i pozostać sobą. Bo chyba każda z nas chciałaby, widząc się w lustrze, poznawać własną twarz?” – powiedziała Justyna Żukowska-Bodnar, założycielka marki Alkemie.

A to już wiesz?  Biżuteria dla Mamy, Dzień matki ze specjalną kolekcję naszyjników i kolczyków

W skład produktów linii SLOW AGE wchodzą m.in.:
• Hebelys® – zaawansowany biotechnologicznie składnik, powstający w procesie fermentacji ekstremofilnych bakterii Sphingomonas – ogranicza związane z czynnikami zewnętrznymi starzenie się skóry i spowalnia jej zegar biologiczny. Poprawia gęstość skóry, jędrność i teksturę, redukuje wiotkość i zmarszczki.
• Borealine® Expert – wysoce skoncentrowany ekstrakt z kory czerwonego klonu – widocznie zagęszcza skórę oraz „wypełnia” i redukuje zmarszczki (efekty widoczne już po dwóch tygodniach regularnego stosowania!).
• Ecobiotys® – biopeptydy z drożdży wyizolowane z porcelanowego kwiatu Hoya – dbają o przywrócenie równowagi, wzmocnienie barier immunologicznych i mechanicznych skóry oraz wielokierunkową poprawę wyglądu i kondycji.
• SealiftTM – kompleks anti-pollution z dwóch czerwonych alg – wygładza, liftinguje i tworzy na skórze nawilżająco-obronną barierę anti-pollution, zabezpieczającą przed odwodnieniem i przenikaniem zanieczyszczeń środowiskowych.
• Matrixyl® Morphomics™ – bardzo silny, biomimetyczny peptyd przeciwzmarszczkowy. Aktywuje tzw. geny długowieczności. Pomaga skórze odzyskać gładkość po wykonaniu skurczu mimicznego, zmniejszając utrwalanie się zmarszczek. Znacząco wpływa na zagęszczenie struktury skóry i redukcję wszystkich rodzajów zmarszczek (pierwsze efekty mogą być zauważalne już po kilku dniach stosowania!).

Linia SLOW AGE wchodzi w skład nowej kolekcji ALKEMIE TREND ALERT. W całej kolekcji znajdują się produkty, których formuły są odpowiedzią na potrzeby współczesnego człowieka. Ponadto innowacyjna i przyjazna dla skóry baza kosmetyków została skomponowana tak, by kremy i boostery można było dowolnie łączyć pomiędzy liniami, w indywidulanych konfiguracjach i według potrzeb własnej skóry.

Justyna Żukowska-Bodnar

Justyna Żukowska-Bodnar – współwłaścicielka 3 marek kosmetycznych: MomMe, Baby EcoLogica oraz Alkemie. Od 17 lat związana z branżą kosmetyczną i SPA. Jej specjalizacje to: kosmetologia, promocja zdrowia, pedagogika i edukacja zdrowotna. Wieloletni wykładowca, twórca programów szkoleniowych oraz autorskich masaży i rytuałów zabiegowych. Praktyk, który lubi uczyć się od najlepszych. Autorka wielu publikacji w prasie branżowej i lifestylowej. Twórca pierwszego w Polsce SPA dla wegetarian i wegan oraz dwukrotnie nagrodzonego SPA PRESTIGE AWARDS najlepszego programu Femi and Baby SPA.

A to już wiesz?  Piękna mama - beauty poradnik medycyny estetycznej

Dodatkowe informacje:

Alkemie to zupełnie nowy wymiar kosmetyki naturalnej. Połączenie wiekowych tradycji, wiedzy zielarzy czy uzdrowicieli, profesorów botaniki, chemii i fizyki z najnowszymi odkryciami kosmetologii.
W kosmetykach Alkemie wykorzystywane są wyłącznie najnowocześniejsze surowce, pochodzące ze zrównoważonych, ekologicznych źródeł, których skuteczność potwierdzona została badaniami klinicznymi.

Twórcy marki Alkemie od 17 lat zajmują się branżą kosmetyczną, a od 10 lat produkcją kosmetyków na rynek profesjonalny i detaliczny. Stworzyli mnóstwo produktów i zabiegów, z których wiele zostało docenionych przez grono specjalistów i wielokrotnie nagrodzonych za innowacyjność i skuteczność działania.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.alkemie.com

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy