Lifestyle Moda

Zima dla aktywnych

Zima dla aktywnych
Biała zima to nie tylko atrakcja dla dzieci, ale także spore wyzwanie dla rodziców. Wszyscy chcą, by ich pociechy były zabezpieczone przed chłodem, a szaleństwa w białym puchu nie skończyły się

Data publikacji: 2018-01-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zima dla aktywnych
Kategoria: Moda, LIFESTYLE

Biała zima to nie tylko atrakcja dla dzieci, ale także spore wyzwanie dla rodziców. Wszyscy chcą, by ich pociechy były zabezpieczone przed chłodem, a szaleństwa w białym puchu nie skończyły się przeziębieniem.

Zima dla aktywnych Moda, LIFESTYLE - Biała zima to nie tylko atrakcja dla dzieci, ale także spore wyzwanie dla rodziców. Wszyscy chcą, by ich pociechy były zabezpieczone przed chłodem, a szaleństwa w białym puchu nie skończyły się przeziębieniem.

Biała zima to nie tylko atrakcja dla dzieci, ale także spore wyzwanie dla rodziców. Wszyscy chcą, by ich pociechy były zabezpieczone przed chłodem, a szaleństwa w białym puchu nie skończyły się przeziębieniem. Jednocześnie ubranie musi być wygodne, aby dziecko czuło się komfortowo podczas zabawy. Oto kilka rad, które rozwieją odzieżowe dylematy rodziców i  ułatwią dopasowanie zimowych ubrań do wieku i potrzeb dziecka.

Hu Hu Ha!

Chłodna aura i minusowe temperatury nie powinny zniechęcać nas do aktywności na dworze. Wręcz przeciwnie! To dobry czas na ruch na świeżym powietrzu z naszymi maluchami, a także świetna okazja do hartowania ich odporności. Regularne spacery i zabawy dotleniają organizm, wspomagają rozwój, mają też znaczący wpływ na rytm dnia tych najmłodszych. Spacerować powinniśmy każdego dnia. Wyjątkami od tej zasady są: temperatura przekraczająca -10˚C, obfite opady oraz silny wiatr. Niestety w sezonie grzewczym przypada apogeum zanieczyszczenia powietrza. Dlatego należy także systematycznie śledzić poziom smogu i uwzględniać go w swoich planach.

Zimowe otulenie

Największym wyzwaniem jest wybór odpowiednich ubranek dla niemowląt. Skóra noworodka jest pięć razy cieńsza niż u dorosłych, dlatego potrzebuje szczególnej ochrony przed niskimi temperaturami. Jednocześnie nie można doprowadzić do przegrzania dziecka. Najlepszym rozwiązaniem będzie ubranie maluszkowi kilku warstw ubrań na tzw. cebulkę. To czy niemowlakowi jest ciepło sprawdzamy zawsze dotykając jego karku – chłodny oznacza, że jest mu za zimo; spocony, że za gorąco. Nie należy sugerować się chłodnymi stopami i rączkami, gdyż jest to normalne w tak młodym organizmie (połączenia nerwowe nie są jeszcze w pełni wykształcone).

A to już wiesz?  Jedna trzecia osób o prawidłowej wadze cierpi na otyłość. Wskaźnik BMI jest niewystarczająco wiarygodny dla profilaktyki chorób serca

Podczas zimowych spacerów najlepiej kierować się zasadą by zakładać niemowlakowi jedną warstwę ubrania więcej niż sobie. Ubrania dla najmłodszych powinny być wygodne i nie mogą  krępować ruchów lub uciskać. Najlepiej by były wykonane z naturalnego materiału, który jest delikatny i zapewnia skórze odpowiedni dostęp powietrza. Tak jest w przypadku marki Endo, która proponuje ubranka dla najmłodszych z wysokogatunkowej bawełny. Luźne kroje z praktycznymi napami ułatwiają szybkie ubieranie i rozbieranie. W przypadku niemowlaka nie warto sięgać po zestawy kurtka + spodnie, które mogą podwijać się i źle układać. Na warstwę wierzchnią maluszka najlepiej wybrać kombinezon. Te z Endo mają ciepłą, polarową podszewkę i są wykonane z bezpiecznego, bezniklowego materiału.

Przedszkolak gotowy na śnieżne szaleństwo

Kilkulatki uwielbiają aktywnie spędzać czas. Zimą potrzebują ciepłych, nieprzemakalnych ubrań, by w pełni cieszyć się zabawą na śniegu. To, ile warstw ubierzemy dziecku, zależy od stopnia jego ruchliwości. Jeżeli wybieramy się na spacer ze spokojnym przedszkolakiem lub dzieckiem, które jeszcze siedzi w wózku powinniśmy zapewnić im lepszą ochronę przed chłodem. W tym przypadku, ubierzmy maluchowi o jedną warstwę odzieży więcej niż sobie. Jeśli jednak nasze dziecko uwielbia szalone zabawy i ciągle jest w ruchu, można łatwo doprowadzić do przegrzania. Aby zagwarantować pełen komfort, najlepiej założyć mu o jedną warstwę ubrań mniej niż dorosłemu.

W kolekcji Endo znajdziemy propozycje zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Ocieplane kurtki z materiału chroniącego przed wilgocią, z kapturami stanowiącymi dodatkowe zabezpieczenie przed wiatrem, są dostępne w różnych krojach i kolorach. Kluczowe są również odpowiednie spodnie – ocieplane, z wodoodpornej tkaniny. Tak ubrane pociechy na pewno nie zmarzną podczas zabawy i będą mogły cieszyć się pełną swobodą ruchu. A sanki, narty, łyżwy, czy inne śnieżne szaleństwa będą stały przed nimi otworem.

A to już wiesz?  Metamorfoza Wólczanki w Wola Parku

Ciepło i bezpiecznie

Jednym z zimowych wyzwań bywa również jazda samochodem. Nagła zmiana temperatur to szybka droga do przeziębienia. Ponadto najważniejsza jest tu kwestia bezpieczeństwa. Małe dzieci nie powinny podróżować w fotelikach samochodowych ubrane w grube, puchate kurtki, czy kombinezony – foteliki nie spełniają wówczas w pełni swojej funkcji i istnieje ryzyko, że podczas wypadku gruba warstwa ubrania ulegnie kompresji, a dziecko wyślizgnie się z pasów. Dlatego wskazane jest by rozebrać dziecko z kurtki – tylko wtedy możemy odpowiednio dociągnąć pasy bezpieczeństwa. Oczywiście jest to niewygodne i często trudne do wykonania. Pomocne okażą się specjalne kocyki Endo, idealnie dostosowane do fotelików samochodowych. Okrycie posiada 3 otworki, przez które bez problemu przechodzą pasy. To praktyczne rozwiązanie ułatwi podróż z małym dzieckiem. Dzięki niemu maluszkowi będzie zawsze ciepło i wygodnie podczas podróży, a przede wszystkim będzie bezpiecznie.

Własny styl

Czasami trudno pogodzić funkcjonalność zimowych ubrań z estetyką. Dzieci zmuszane do noszenia kurtek czy czapek, które im się nie podobają, często po prostu je zdejmują. Endo proponuje więc odzież i dodatki o różnorodnych krojach i kolorach. Tak zaprojektowane ubrania, dzieci na pewno będą nosić z uśmiechem na twarzy. Więcej zimowych inspiracji i nie tylko na https://endo.pl/

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Zima dla aktywnych Moda, LIFESTYLE - Biała zima to nie tylko atrakcja dla dzieci, ale także spore wyzwanie dla rodziców. Wszyscy chcą, by ich pociechy były zabezpieczone przed chłodem, a szaleństwa w białym puchu nie skończyły się przeziębieniem.
Hashtagi: #Moda #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy