Fryzury Fryzury dziecięce

Fryzura dla dziecka

Fryzura dla dziecka
Robiąc fryzurę dziecku z pewnością kierujemy się innymi względami niż przy robieniu fryzury dla dorosłego. Pamiętamy przede wszystkim o tym, że dziecko musi mieć takie

Robiąc fryzurę dziecku z pewnością kierujemy się innymi względami niż przy robieniu fryzury dla dorosłego. Pamiętamy przede wszystkim o tym, że dziecko musi mieć takie uczesanie, które nie będzie niewygodne czy zagrażające mu. Dlatego, unikamy wszelkich ostrych spinek czy wsuwek, zastępując je bezpiecznymi dla dziecka, plastykowymi spineczkami.

Małym dzieciom najwygodniej jest w krótkich włosach. Jednak nadchodzi taki czas, kiedy dziewczyna mówi, że chce mieć długie włosy. Więc nie obcinamy włosów dziecku, tylko podcinamy co jakiś czas same końcówki czy obcinamy grzywkę. Problem zaczyna się wtedy, kiedy dziecko chce mieć długie włosy, ale nie chce ich czesać, spinać, związywać. Wtedy pozostają żmudne, wielokrotne tłumaczenia, że włosy trzeba czesać, związywać, spinać. Być może zachęci naszego malucha do tego kupienie ładnych spinek, ozdobnych, ciekawych i kolorowych. Czasami nawet to nie przynosi efektów. Np. moja córeczka nie chciała przed dłuższy czas nosić spinek z obawy, że je zgubi. Tak jej się podobały, że kiedy już udało mi się ją przekonać do spięcia włosów, wybierała najbrzydsze spinki, a ładne nadal tkwiły w tym samym miejscu na jej komodzie.

Jeśli dziecko ma np. dwa lata, czasami trudno wytłumaczyć, że czesanie jest konieczne. Jednak starszemu dziecku można to jakoś wytłumaczyć. Rodzice często kuszą się na porównania z rówieśnikami. Mówimy wtedy: Jola wygląda ładniej niż ty, bo jest uczesana, a ty nie chcesz spiąć włosów i wyglądasz gorzej niż ona. Postarajmy się nie mówić w ten sposób do dziecka, ale powiedzmy raczej: patrz Aniu, Kasia ma takie ładne warkoczyki. Nie chciałabyś mieć takich?

Fryzura dla dziecka ma być oczywiście wygodna. Może być przy tym modna ? jest wiele fryzur dla małych dzieci, krótkich lub półdługich, z uwzględnieniem tego, ze dziecko może nie chcieć spinać włosów. Jeśli nasze dziecko ma właśnie taki etap, nie musimy od razu podejmować jak najdrastyczniejszych kroków i zupełnie obcinać mu włosów na krótko. Czasami wystarczy obciąć grzywkę, aby nie wpadała do oczu.

A to już wiesz?  Problemy z włosami po zimie - wypadające, połamane, matowe włosy - dowiedz się, jak skutecznie sobie z nim poradzić

Poza tym, wybierając fryzurę dla dziecko, zawsze możemy poprosić aby fryzjerka obcięła włosy tak, aby nie wymagały spinania czy związywania, a równocześnie były długie.

? Fryzura dla dziecka

hastagi na stronie:

#jak zachęcić dziecko do spinania włosów

votes
Article Rating

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x