Czy dwutlenek węgla może wpływać na leczenie cellulitu?

Czy dwutlenek węgla może wpływać na leczenie cellulitu?

Być może Ty też masz problem z tzw. skórką pomarańczową. Wypróbowałaś już kremy, maści, stosowałaś dietę lub zaczęłaś się więcej ruszać., ale dalej nie widzisz poprawy? Jeśli skończyła Ci się wyobraźnia warto wybrać się na profesjonalny zabieg w gabinecie. Jak się okazuje CO2 wykorzystuje się właśnie w leczeniu cellulitu. Poznaj zalety karboksyterapii.

Jak to działa?
Aby wyjaśnić zasady działania karboksyterapii należy uświadomić sobie, jak ważny jest tlen w procesie regeneracji tkanek w organizmie. Jeśli jest go zbyt mało zaczynają nasilać się procesy starzenia. Kontrolowanie podanie CO2 sprawia, iż organizm interpretuje ten stan jako niedotlenienie, w skutek czego reaguje zwiększonym przepływem krwi w leczonym miejscu oraz tworzeniem nowych naczyń krwionośnych. ?Stan ten powoduje, że zwiększa się ilość tlenu i obszar poddany terapii zostaje lepiej odżywiony? ? mówi dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova.

Wyeliminuj skórkę pomarańczową
Kiedy organizm przyjmuje więcej kalorii niż jest w stanie przetworzyć, komórki tłuszczowe zaczynają się rozrastać. Mechanizm ten powoduje, iż uciskane naczynia krwionośnie nie mogą funkcjonować w odpowiedni sposób, dostarczają mniej substancji odżywczych. Toksyny nie są usuwane z organizmu i czasem pojawiają się pod skórą nierówności lub guzki w postaci cellulitu. Karboksyterapia pozwala pozbyć się tego problemu. W tym przypadku konieczne jest użycie nieco większej ilości dwutlenku węgla ?Powoduje on rozbicie komórek tłuszczowych, stymuluje poprawę krążenia miejscowego, zwiększa drenaż limfatyczny, a tym samym prowadzi do wydalenia nagromadzonych toksyn? ? kontynuuje dr Ewa Rybicka.

Szerokie zastosowanie
Oprócz możliwości redukcji cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla pomaga również w redukcji widocznych oznak starzenia się organizmu np. wiotkości i braku napięcia skóry, cieni wokół oczu, rozstępów czy blizn. Podany podczas terapii dwutlenek węgla jest w szybkim czasie wydalany z organizmu wraz z wydychanym powietrzem, dlatego jest to zabieg całkowicie bezpieczny. Najlepsze efekty osiąga się po przeprowadzaniu całej serii zabiegów.

Authors

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Top